ترموکوپل کوره ای

ترموکوپل کوره ای، نوعی دیگر از سنسورهای ترموکوپل (Thermocouple) محسوب می گردد و همانطور که از نام آن ها مشخص است به منظور استفاده در کوره های مختلف حرارتی و ذوب در کارخانه ها در صنایع مختلف به منظور اندازه گیری دقیق دما، مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت خرید و فروش سنسورهای ترموکوپل کوره ای، با توجه به نوع، تایپ، برند، متریال، محیطی که قرار است استفاده گردد و همچنین محدوده دمایی محیط متفاوت است.
سنسورها یا دماسنج های اندازه گیری دما مخصوص کوره، یک نوع از تجهیزات ابزار دقیق الکترونیکی ضروری هستند که برای کوره های آزمایشگاهی با دمای بالا، کوره های برقی و کوره های ذوب مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع ترموکوپل کوره ای (Furnace Thermocouple)
انواع گوناگونی از سنسورهای Thermocouple وجود دارند و به تایپ های مختلف تقسیم بندی می شوند که عبارتند از K, J, S, R, B, C, N, E.
ترموکوپل کوره ای نوع کا (K)
ترموکوپل کوره ای تایپ K، که به کروم-آلومل نیز معروف است، پرکابردترین تایپ سنسور دما است، عمدتاً به این دلیل که اطمینان پذیری بالایی دارد، قیمت مناسبی دارد و همچنین محدوده دمایی این تایپ از سنسور دما از 250- الی 1372+ درجه سانتیگراد است.
ترموکوپل کوره ای نوع اِس (S)
ترموکوپل نوع S به عنوان سنسورهای حرفه ای دمابالا استفاده می شوند به طور مداوم تا دمای 1600 درجه سانتی گراد (بلند مدت) و برای دوره های کوتاه مدت تا 1700 درجه سانتی گراد استفاده می شوند. در این نوع از حسگرهای دما از سرامیک به عنوان غلاف در کنار غلاف فلزی استفاده می شود.

ما در شرکت آروان صنعت هیراد، انواع گوناگونی از سنسورهای ترموکوپل کوره ای را طراحی و تولید و خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم.

1. کاربرد سنسورهای ترموکوپل کوره ای در صنایع شیشه و سرامیک :

ترموکوپل ها که به عنوان دماسنج های حرارتی و گرمایشی شناخته می شوند، به منظور استفاده در دماهای بسیار بالا از نوع پلاتین/رادیوم (Pt/Pt Rh) هستند. Pt/Pt Rh 13%، 10% یا 30% بسته به دمای عملیاتی قابل استفاده هستند. لوله های پیتوگراس با آلومینا بالا تبلور مجدد KER – 610، KER – 710، SS 310 یا Inconel 600/800 به عنوان غلاف محافظ استفاده می شوند. لوله های آلومینا بالا می توانند تا دمای 1850 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. سنسورهای پلاتین/رادیوم در صنایعی مانند شیشه و سرامیک بسیار استفاده می شوند.

2. کوره های حرارتی:

SS310، Inconel 600، Incolley 800 یا Ceramic KER-610 را به عنوان غلاف محافظ می توان در سنسورهای اندازه گیری دما استفاده کرد. این نوع از غلاف ها، مقاومت خوبی در برابر اکسیداسیون در دماهای بالا دارد. و در انواع Simplex و Duplex به صورت Straight یا L موجود است. ترموکوپل های عایق معدنی با غلاف بیرونی SS 316 یا Inconel 600 (سیمپلکس و دوبلکس) در قطرهای 1.0mm، 1.5mm، 3.00mm، 4.5mm، 6.00mm، 8.00mm نیز ارائه می شود. ترموکوپل با عایق های تک یا چند سوراخه و بلوک اتصال در کاربردهای آزمایشگاهی برای دمای هوا استفاده می شوند.

دریافت مشاوره رایگان خرید سنسورهای ترموکوپل کوره ای (Furnace Thermocouple)

اگر قصد دریافت مشاوره در خصوص خرید انواع ترموکوپل کوره ای را دارید، با تلفن 09364765922 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره حرفه ای و تخصصی کارشناسان آروان صنعت هیراد بهره مند شوید. رضایت شما عزیزان، افتخار ماست.

×

سلام!
ارتباط از طریق ایمیل:
sales@arvansanat.com

×