type

مهندسی معکوس

مهندسی معکوس سنسور های دما، کابل های خاص ، المنت های حرارتی و بخصوص تجهیزات ابزار دقیق از سال ها پیش در دستور کار تیم تحقیق و توسعه ما قرار گرفته است. بدین منظور پس از دریافت نمونه قبلی استفاده شده تجهیز و یا نقشه فنی گام های اولیه برداشته می شود. این مهم بطور خلاصه طی ۴ مرحله انجام می شود. بررسی های اولیه نمونه دریافت شده از دو منظر مکانیکال و الکتریکال گام اول و شروع کار است. کشف نوع عملکرد تجهیز یکی از مهم ترین قسمت های این مرحله است. پس از این مرحله اطلاعات بدست آمده به بخش فنی منتقل شده و طراحی نقشه فنی و دیتاشیت شروع می شود. در این مرحله یکی از زوایای پنهان کار بررسی مواد اولیه موجود است. پس از اتمام گام دوم دیتاشیت و کاتالوگ طراحی شده توسط بخش فنی به بخش تولید ارائه می شود.بخش تولید مجددا مواد اولیه را بازبینی کرده و محصول مورد نظر را در خط تولید قرار می دهد.از این لحظه یکی از جذاب ترین و خطرناک ترین مراحل کار یعنی مرحله سوم شروع می شود.پ س از آن در گام چهارم بخش کنترل کیفیت تجهیزات تولید شده را مورد تست و بررسی قرار می دهد.

در ادامه متن جهت یادآوری خدمت شما عزیزان توضیحات کامل تری راجع به فرآیند مهندسی معکوس ارائه می کنیم.

همانطور که می دانید مهندسی معکوس فرآیندی است که در آن طراحی محصول با استفاده از یک قسمت فیزیکی موجود از کل محصول به عنوان نقطه شروع، تجزیه و تحلیل یا بازآفرینی می شود. در طول فرآیند طراحی یک محصول جدید، انواع مختلف نمونه های اولیه برای آزمایش، ارزیابی و اعتبار سنجی، طراحی و تولید می شود. این فرآیند معمولاً تکراری بوده و نیاز به تغییراتی در طرح اصلی دارد.

مراحل مهم در مهندسی معکوس، بدست آوردن دقیق و کارآمد ابعاد تجهیز و استخراج اطلاعات لازم به منظور ایجاد طرح جدید با ظاهر و عملکرد صحیح و درست است.

مهندسی معکوس در صنعت طراحی مکانیک و صنایع مبتنی بر ساخت و تولید، نقش حیاتی دارد. در سراسر دنیا این روش به عنوان یک تکنیک مهم در چرخه طراحی و تولید محصول، به رسمیت شناخته شده است. دستور کار معمولاً با طراحی محصول آغاز و با کارکرد دستگاهی برای تبدیل ماده اولیه به محصول نهایی به پایان می رسد. در مواردی که نقشه ها یا اسناد اصلی در دسترس نیستند برای ایجاد یک طرح بهبود یافته از محصولات، اغلب لازم است که یک مدل CAD از یک قطعه موجود را با استفاده از هرگونه تکنیک دیجیتالی سازی تکثیر زیاد کنید. در رویکرد مهندسی معکوس، گام های مهم شامل خصوصیات مدل های هندسی و نمایشهای سطح مربوط، تقسیم بندی و تنظیم سطح اشکال ساده و آزاد و ایجاد مدلهای دقیق CAD است. روش مهندسی معکوس و حوزه های کاربردی آن مربوط به توسعه طراحی محصول ارائه شده است. این طراحی محصول و تحقیقات مهندسی عقب مانده دوره تولید و هزینه های صنایع تولید محصول را تا حد زیادی کاهش می دهد.

×

سلام!
ارتباط از طریق ایمیل:
sales@arvansanat.com

×