تست ترموکوپل

2.7/5 - (4 امتیاز)

تست ترموکوپل (Test A Thermocouple)، یکی از موارد بسیار مهم به منظور صحت دقت و عملکرد این تجهیزات اندازه گیری دما است. در این مقاله قصد داریم درباره این صحبت کنیم که چگونه یک سنسور ترموکوپل را تست کنیم و چگونه بفهمیم که کاملاً سالم است. پس در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه برای شما عزیزان بیان کنیم.

درباره ترموکوپل بیشتر بدانید

انجام تست ترموکوپل

یکی از مواردی که بسیار از دوستان برای انجام تست Thermocouple انجام می دهند، خارج کردن تجهیزات از پروسه فرآیند و تست کردن آن ها در مکان دیگری است. این مورد می تواند به منظور بررسی صحت عملکرد سنسور مناسب باشد، ولی همیشه به خاطر وجود برخی از شرایط محیطی، قابل انجام نیست. یکی دیگر از مشکلات جابجایی یک سنسور از مکانی به مکان دیگر این است که ممکن است در مکان دیگر همگن نباشد. منظور از همگن نباشد یعنی اگر آن را در بازه های دمایی متفاوت در محیط قرار بدهیم، قرائت دما را نتفاوت نمایش می دهد. کالیبراسیون پروب دما، یکی از روش هایی است که بایستی انجام بگیرد.

نکته مهم: بهترین راه به منظور ارزیابی و تست عملکرد یک سنسور ترموکوپل، این است که سایت را با قرار دادن یک ترموکوپل جدید که از لحاظ عملکرد کاملاً آزمایش و بررسی شده است را در کنار ترموکوپلی که به خرابی مشکوک است، قرائت و خوانش دما انجام دهید. اگر این شرایط را ندارید که دادن دو سنسور همزمان در محل عملی نیست. پروب مشکوک را بردارید و آن را با کاوشگر دیگری که خوب است جایگزین کنید. سپس، اگر سنسور جدیدی که خریداری کردید، در همان جایی باشد که سنسور خراب قرار گرفته بود و پروسه فرآیند در حین تعویض تغییر نکرده باشد، می توان میزان دمای دو پروب را با هم مقایسه کرد. در اینجا ذکر این نکته برای این آزمایشات نیازی به نگهداری و استفاده نامحدود از پروب های جدید نیست.

به طور کلی، Thermocouple Drift خرابی سنسور ترموکوپل صنعتی، کند است. بنابراین، یک پروب جایگزین می‌تواند چند بار برای بررسی یک فرآیند دوباره استفاده گردد و برای چند آزمایش، در نظر گرفته شود. و هنگامی که یک Thermocouple Drift پیدا شد، کاوشگر آزمایشی ممکن است به سادگی به عنوان یک حسگر کار در جای خود رها شود، در حالی که جایگزین بعدی دستگاه آزمایش می شود.

شما عزیزان می توانید سنسور را به آزمایشگاه های کالیبراسیون اندازه گیری دما فرستاده و از آن ها درخواست کنید که سنسور را تحت آزمایش قرار دهند و برای شما گواهینامه صادر کنند. در این گواهینامه عددی است که میزان خطای اندازه گیری دما، در آن مشخص شده است.

نتیجه گیری

در این مقاله به طور جامع درباره تست ترموکوپل و اینکه نحوه آزمایش سالم بودن سنسور اطلاعاتی را خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. اگر سوال یا پیشنهادی در زمینه تست Thermocouple دارید، در بخش نظرات ما از آن آگاه سازید تا در سریع ترین زمان ممکن به شما عزیزان پاسخ دهیم.

دیدگاه خود را بنویسید

×

سلام!
ارتباط از طریق ایمیل:
sales@arvansanat.com

×