المنت چیست؟

تیترهای اصلی

المنت

المنت اگر با متریال مرغوب و مطابق با تکنولوژی روز دنیا ساخته شود،طول عمر بسیار زیادی خواهد داشت. همانطور که می دانید طول عمر هیتر های صنعتی برای بهره بردار، دارای اهمیت زیادی می باشد.

المنت

همچنین توان خروجی این تجهیزات برای تولید حرارت پیش بینی شده در زمان معین نیز حائز اهمیت می باشد.بطور خلاصه سیستم های حرارتی عبارتند از تولید،ذخیره و انتقال گرما.گرمای ذخیره شده در یک ماده شیمیایی و فیزیکی به عنوان درجه حرارت بالاتر آشکار می شود.به عنوان مثال،یک بلوک گرم از فلز دارای گرمای بیشتری در آن است تا یک بلوک خنک.المنت سیلیکون کارباید 45 سانتی متری را در نظر بگیرید.در دو طرف این هیتر مناطق سرد و در وسط آن منطقه گرم وجود دارد.حرارت در بین اجسام توسط یکی از سه مکانیسم جریان می یابد:

 1. هدایت ، انتقال همرفت (یا انتقال جرم) و تشعشعات.
  انتقال حرارت رسانا هنگامی اتفاق می افتد که اختلاف دما در یک جسم وجود داشته باشد.به عنوان نمونه،جریان گرما که در صورت افزایش دمای داخل (یا پایین تر) از دمای بیرون در داخل دیوار ساختمان،رخ می دهد.انتقال حرارت همرفتی شامل جریان گرما در مایع یا گاز می باشد.به عنوان مثال زمانی را در نظر بگیرید که یک فن، هوای خنک را درون یک جسم داغ می بلعد. در نتیجه هوا بخشی از گرمای جسم را از بین می برد.انتقال حرارت تابشی،مانند انتقال رسانا،ناشی از اختلاف دما بین اشیاء است.بدین منظور برای جریان یافتن گرما نیازی به محیط فیزیکی ندارد (یعنی گرمای تابشی می تواند از طریق خلاء جریان یابد).بارز ترین مثال برای این مکانیسم انتقال گرما از خورشید به زمین می باشد. اما بسیار غیر خطی است (این روش به مکانیسم چهارم اختلاف دما بستگی دارد) و در اینجا مورد بحث قرار نمی گیرد.بحث ما همچنین در اینجا به چند روش دیگر محدود خواهد شد ، و به اختصار در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 

واحد های استاندارد المنت
در ادامه واحدهای اندازه گیری متداول برای خواندن سیستم های مکانیکی در واحدهای SI آورده شده است.اگر با طراحی یا خرید المنت های حرارتی سر و کار دارید بهتر است حداقل نام این واحد ها را شنیده باشید.اگر هم از قبل این واحد ها را بلد هستید و تسلط دارید، خالی از لطف نیست که برای شما یادآوری شود.

تعداد واحد های مرتبط با سیستم های حرارتی از قبیل المنت ها در استاندارد های بین المللی زیاد می باشد.به همین دلیل در ادامه متن به مقادیر اساسی و کاربردی اشاره می کنیم.

 • زمان – ثانیه دوم
 • انرژی – ژول (J)
 • توان (یا جریان گرما) – q وات (J / s)
 • دما – θ K
  توجه داشته باشید که ما به طور کلی در سیستم های حرارتی به اختلاف دما علاقه مند هستیم.لازم بذکر است که اختلاف دما در کلوین و سلسیوس برابر است.به همین دلیل ما بطور معمول از درجه حرارت سانتیگراد (C) به جای کلوین (K) استفاده خواهیم کرد.
 • مقاومت حرارتی – R K / W
 • رسانایی حرارتی – KT W / K
 • ظرفیت حرارتی – C J / K
 • سرعت جرم – G کیلوگرم در ثانیه (کیلوگرم در ثانیه)
 • گرمای خاص – CP / J / (kg-K)
 • انرژی گاهی اوقات در کالری ها بیشتر از ژول اندازه گیری می شود. تبدیل 1 J = 0.239 کالری است.

به منظور خرید المنت ابتدا دیتاشیت و کاتالوگ های در دسترس را مطالعه کنید. پس از آن پیشنهاد می کنم فرم سفارش هیترهای حرارتی برقی را از طریق لینک زیر تکمیل کرده و برای ما ارسال کنید.

تکمیل فرم سفارش ساخت یا خرید المنت

1 دیدگاه دربارهٔ «المنت چیست؟»

دیدگاه خود را بنویسید

×

سلام!
ارتباط از طریق ایمیل:
sales@arvansanat.com

×