تولید انواع ترموکوپل صنعتی در سال 2020 چگونه است؟

تولید ترموکوپل صنعتی

تولید ترموکوپل صنعتی در سال 2020 از نظر تکنولوژی ایجاد پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت. بطوریکه سفارش تولید تمامی انواع سنسور ترموکوپل و بخصوص جفت حرارتی دارای سیستم خنک کننده روز به روز در حال افزایش می باشد.خواهید دید که تولید کنندگان معتبر جهانی ترموکوپل در سال 2020 رقابت تنگاتنگی برای گرفتن سهم بازار بیش تر با هم خواهند داشت. چراکه هر روز بر آمار لیست تولید کننده های ترموکوپل افزوده می شود. در این میان رقابت اصلی میان سازندگان مطرح جهانی در زمینه تجهیزات ابزار دقیق پیشرفته می باشد. با بررسی شواهد سال های گذشته شاید بتوان گفت که رقابت میان تولید کننده های ترموکوپل در استان تهران ، اصفهان و خوزستان بیشتر از سایر استان ها باشد.

مشاهده مشخصات فنی انواع ترموکوپل

سفارش تولید تمامی انواع ترموکوپل

قوانین تولید و عملکرد جفت حرارتی اندازه گیری دما از اثر ترموالکتریک تبعیت می کنند. به همین دلیل می بایست به خوبی پدیده سیبک را از زوایای مختلف بررسی کنید تا بر آن مسلط شوید. سپس می توانید عوامل موثر بر قیمت،خرید و فروش ترموکوپل ها را به خوبی بدانید.ایجاد دستگاه سنجش حرارت نیازمند دانش فنی و تجربه کافی می باشد. متأسفانه عده ای سودجو بدون آگاهی از خطرات جانی و مالی پدیدآوری نادرست انواع سنسور دما اقدام به ایجاد آن می کنند.به ویژه طراحی و خلق جفت گرمایی ضد انفجار به منظور استفاده در زون های مختلف نیازمند متریال،دانش فنی،تجربه و تائیدیه های خاص خود می باشد.

خطای ترموکوپل

معمولا خطای به وجود آمده در زمان تولید جفت گرمایی از دو دیدگاه بسیار مهم مورد بررسی و تست قرار می گیرد. اولین نکته دقت اندازه گیری و دومین نکته زمان واکنش می باشد. هر دو این فاکتور های بسیار مهم رابطه مستقیمی با متریال مورد استفاده و نحوه پدیدآوری دستگاه سنجش حرارت دارد. البته خطاهای تخصصی تری وجود دارد که در مقاله دیگری انواع خطای خطای جفت گرمایی را بررسی خواهیم کرد.تولید ترموکوپل یکی از مهم ترین و حساس ترین کار ها در کارخانجات پدیدآوری تجهیزات ابزار دقیق صنعتی می باشد.شرکت آروان صنعت هیراد یکی از خوشنام ترین پدید آورندگان انواع تجهیزات ابزار دقیق ، ترموکوپل و المنت حرارتی برقی می باشد. متریال با کیفیت عالی و خدمات پس از فروش منحصر بفرد اصول غیر قابل انکار آروان می باشند. تجهیزات آروان با کیفیت صادراتی ایجاد می شوند و تاکنون به کشورهای ترکیه،آذربایجان و افغانستان صادر شده اند. گارانتی تعویض معروف ترین نوع خدمات پس از فروش ARVAN می باشد.

تولید ترموکوپل صنعتی در سال 2020

تولید کننده ترموکوپل ( Thermocouple )

تولید کننده ترموکوپل یکی از حساس ترین کارها را بر عهده دارد.با ما همراه باشید تا این مسئله را از زوایای مختلف مورد بررسی و نقد قرار دهیم.بطوریکه بتوانید تبدیل به یک خریدار ماهر انواع ترموکوپل صنعتی و دستگاه سنجش حرارت شوید.در این صورت غلاف محافظ ترموکوپل شما دیر تر می سوزد و وقت و هزینه کم تری صرف خواهید کرد!همانطور که می دانید انواع سنسور سنجشگر دما برای اندازه گیری حرارت در صنعت استفاده می شود. در اصول کاری شرکت آروان صنعت هیراد برای خلق ترموکوپل آروان (ARVAN) از بهترین متریال و دانش فنی روز استفاده می شود. بدین سبب در سال های گذشته ترموکوپل نوع K آروان (ARVAN) یکی از رایج ترین سنسور های اندازه گیری دما در صنعت بوده است.

لیست تولید کننده های ترموکوپل

در منابع علمی پر تکرار ترین تایپ های ترموکوپل نوع E , T , N , J , K , S , R , B و C می باشند.بطور کلی جفت های گرمایی به 3 گروه، ایجاد شده از متریال های با پایه و اساس آهن،فلزات نجیب و نسوز تقسیم بندی می شوند.از کشور آلمان شرکت های ،کشور سوئیس شرکت ،از کشور آمریکا شرکت های و از کشور ژاپن شرکت های را می توان تعدادی از مطرح ترین تولید کنندگان جفت گرمایی نامید.

تولید کننده ترموکوپل فلزی

در مورد نمایندگی فروش تجهیزات ابزار دقیق و سنسور های دما مقاله های متعددی را از رفرنس های خارجی و داخلی مطالعه کردم. بنظرم استاندارد ها و منابع دانشگاهی غنی ترین مراجع برای مطالعه می باشند. بعد از آن می توانم مقاله های تجربی نوشته شده را در جایگاه دوم قرار دهم. اما بنظرم مقاله هایی که بصورت بازنویسی یک مقاله دیگر از همان زبان نوشته می شوند چندان ارزش علمی ندارند. به همین دلیل پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان وقت تان را برای خواندن این دسته از مقاله ها هدر ندهید. زمان و دقت بیشتری برای پیدا کردن رفرنس مناسب جهت مطالعه صرف کنید، نتیجه به دست آمده حتما چشمگیر خواهد بود.

تولید کننده ترموکوپل با غلاف سرامیکی

در میان تولید کنندگان جفت گرمایی شرکت هایی که دستگاه سنجش حرارت سرامیکی پدیدآوری می کنند، دارای دانش فنی قابل ملاحظه ای می باشند. چرا که در این جفت گرمایی به این دلیل از غلاف محافظ سرامیکی استفاده می شود که حرارت درون کوره زیاد می باشد.به همین دلیل هم معمولا از سیم پلاتین رادیوم برای سنجش دما استفاده می کنند.

مزایا و معایب ترموکوپل

در مورد مزایا و معایب جفت گرمایی منابع علمی زیادی وجود دارد که با سرچ کردن در گوگل به زبان فارسی و انگلیسی به راحتی به آن دست پیدا خواهید کرد. به همین دلیل می خواهم در اینجا یک فوت کوزه گری را به شما یاد دهم و آن توجه به دما می باشد.از دو دیدگاه بازه دمای عملکرد و ماکزیمم دمای لحظه ای به این موضوع نگاه کنید. همچنین به حرف تولید کننده ترموکوپل اعتماد کنید و متریال موجود را در نظر بگیرید.برای نمونه دیتاشیت (کاتالوگ) یک نمونه دماسنج ترموکوپل آروان را در قسمت زیر مشاهده کنید.

ترموکوپل فلکسیبل آروان مدل TAM6-K1-MS2

در این دیتاشیت پارامتر های مختلفی درج شده است که هر کدام در جایگاه خود حائز اهمیت می باشد. پس از مطالعه دیتاشیت دستگاه سنجش حرارت آروان متوجه می شوید که قبل از خرید سنسور دما می بایست به چه نکاتی توجه کنید.اگر علاقه مند به مطالعه اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید،پیشنهاد می کنم فرم سفارش سنسور ترموکوپل و RTD را از طریق لینک زیر مشاهده کنید.

تکمیل فرم سفارش سنسور دما

پی نوشت:

  1. ترموکوبل از نظر علمی صحیح نمی باشد. همچنین سنسور مقاومتی PT100 صحیح می باشد.

1 دیدگاه دربارهٔ «تولید انواع ترموکوپل صنعتی در سال 2020 چگونه است؟»

دیدگاه خود را بنویسید

×

سلام!
ارتباط از طریق ایمیل:
sales@arvansanat.com

×