تولید ترموکوپل صنعتی و معرفی شرکت های سازنده

4.5/5 - (4 امتیاز)

تولید کنندگان ترموکوپل صنعتی

تولید ترموکوپل صنعتی در سال 2020 از نظر تکنولوژی و ایجاد، پیشرفت قابل توجهی داشته است. بطوریکه سفارش تولید تمامی انواع جفت های گرمایی دارای سیستم خنک کننده، روز به روز در حال افزایش است. تولید کنندگان و سازندگان ترموکوپل همیشه رقابت تنگاتنگی برای گرفتن سهم بازار بیش تر با هم دارند. چراکه هر روز بر آمار لیست تولید کنندگان افزوده می شود. در این میان رقابت اصلی میان شرکت های سازنده مطرح جهانی در زمینه تجهیزات ابزار دقیق پیشرفته بوده و با بررسی شواهد سال های گذشته می توان گفت که رقابت میان تولید کننده های ترموکوپل در کشور عزیزمان ایران در استان های تهران، اصفهان و خوزستان بیشتر از سایر استان ها است.

درباره ترموکوپل صنعتی بیشتر بدانید

قوانین تولید انواع ترموکوپل

قوانین تولید و عملکرد سنسورهای اندازه گیری دما از اثر ترموالکتریک تبعیت می کنند. به همین دلیل می بایست به خوبی پدیده سیبک را از زوایای مختلف بررسی کرده تا بر آن مسلط شوید. سپس می توانید عوامل موثر بر قیمت، خرید و فروش ترموکوپل ها را به خوبی بشناسید. ساخت دستگاه های سنجش حرارت نیازمند دانش فنی، تجربه کافی و مهارت بالا است. متأسفانه عده ای سودجو بدون آگاهی از خطرات جانی و مالی پدیدآوری نادرست انواع سنسورهای دما، اقدام به ایجاد آن می کنند. به خصوص طراحی و ساخت جفت های گرمایی ضد انفجار به منظور استفاده در زون های مختلف نیازمند متریال، دانش فنی، تجربه و تائیدیه های خاص خود است.

خطای ترموکوپل

معمولا خطای به وجود آمده در زمان تولید جفت های گرمایی از دو دیدگاه بسیار مهم مورد بررسی و تست قرار می گیرد. اولین نکته دقت اندازه گیری و دومین نکته زمان واکنش است. هر دوی این فاکتور ها بسیار مهم بوده و رابطه مستقیمی با متریال مورد استفاده و نحوه پدیدآوری دستگاه های اندازه گیری حرارت دارند. البته خطاهای تخصصی تری نیز وجود دارند که در مقاله دیگر آن ها را بررسی خواهیم کرد. تولید ترموکوپل یکی از مهم ترین و حساس ترین کار ها در کارخانجات پدیدآوری تجهیزات ابزار دقیق صنعتی بوده و شرکت آروان صنعت هیراد یکی از خوشنام ترین تولید کنندگان انواع تجهیزات ابزار دقیق، ترموکوپل و المنت حرارتی برقی در ایران می باشد. متریال با کیفیت عالی و خدمات پس از فروش منحصر بفرد اصول غیر قابل انکار آروان می باشند. تجهیزات آروان با کیفیت صادراتی ایجاد می شوند و تاکنون به کشورهای ترکیه، آذربایجان و افغانستان صادر شده اند. گارانتی تعویض، معروف ترین نوع خدمات پس از فروش شرکت ARVAN می باشد.

وظایف تولید کننده Thermocouple

تولید کنندگان ترموکوپل یکی از حساس ترین کارها را بر عهده دارند. با ما همراه باشید تا این مسئله را از زوایای مختلف مورد بررسی و نقد قرار دهیم. اگر قصد دارید تبدیل به یک خریدار ماهر انواع ترموکوپل های صنعتی شوید. اگر در این زمینه تجربه خوبی کسب کنید، در این صورت غلاف محافظ جفت گرمایی شما دیرتر دچار مشکل شده و وقت و هزینه کم تری صرف خواهید کرد! همانطور که می دانید انواع سنسورهای سنجشگر دما برای اندازه گیری حرارت در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. در اصول کاری شرکت آروان صنعت هیراد برای ساخت Thermocouple های آروان (ARVAN) از بهترین متریال و دانش فنی روز استفاده شده است. بدین سبب در سال های گذشته محصولات آروان (ARVAN) یکی از رایج ترین سنسور های اندازه گیری دما در صنعت بوده است.

لیست تولید کننده های ترموکوپل در دنیا

از کشور آلمان شرکت جومو، از کشور سوئیس شرکت IST، از کشور آمریکا شرکت های REOTEMP و از کشور ژاپن شرکت های OKAZAKI و YAMARI را می توان تعدادی از مطرح ترین تولید کنندگان جفت های گرمایی نام برد.

در مورد نمایندگی فروش تجهیزات ابزار دقیق و سنسور های دما مقاله های متعددی را از رفرنس های خارجی و داخلی مطالعات زیادی صورت گرفته است. این طور که به نظر می رسد، استاندارد ها و منابع دانشگاهی غنی ترین مراجع برای مطالعه هستند. بعد از آن مقاله های تجربی نوشته شده جایگاه دوم دارند. اما بنظرم مقاله هایی که بصورت بازنویسی یک مقاله دیگر از همان زبان نوشته می شوند چندان ارزش علمی ندارند. به همین دلیل پیشنهاد توصیه می شود به هیچ عنوان وقت تان را برای خواندن این دسته از مقاله ها هدر ندهید. زمان و دقت بیشتری برای پیدا کردن رفرنس مناسب جهت مطالعه صرف کنید، نتیجه به دست آمده حتما چشمگیر خواهد بود.

در میان تولید کنندگان جفت گرمایی، شرکت هایی که دستگاه سنجش حرارت سرامیکی پدیدآوری می کنند، دارای دانش فنی قابل ملاحظه ای هستند. چرا که در جفت های گرمایی به این دلیل از غلاف محافظ سرامیکی استفاده می شود که حرارت درون کوره زیاد باشد.به همین دلیل هم معمولا از سیم پلاتین رادیوم برای سنجش دما استفاده می کنند.

مزایا و معایب ترموکوپل

در مورد مزایا و معایب جفت گرمایی منابع علمی زیادی وجود دارد که با جستجو کردن در گوگل به زبان فارسی و انگلیسی به راحتی به منایع زیادی دست پیدا خواهید کرد. به همین دلیل می خواهیم در اینجا یک فوت کوزه گری را به شما یاد دهیم و آن توجه به دماست. از دو دیدگاه بازه دمای عملکرد و ماکزیمم دمای لحظه ای به این موضوع نگاه کنید. همچنین به حرف تولید کنندگان ترموکوپل اعتماد کنید و متریال موجود را در نظر بگیرید. برای نمونه دیتاشیت (کاتالوگ) یک نمونه دماسنج ترموکوپل آروان را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

دیتاشیت ترموکوپل آروان
دیتاشیت ترموکوپل آروان

در این دیتاشیت پارامتر های مختلفی درج شده است که هر کدام در جایگاه خود حائز اهمیت می باشد. پس از مطالعه دیتاشیت، متوجه می شوید که قبل از خرید سنسور دما می بایست به چه نکاتی توجه کنید.اگر علاقه مند به مطالعه اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید،پیشنهاد می کنم فرم سفارش سنسور ترموکوپل و RTD را از طریق لینک زیر مشاهده کنید.

تکمیل فرم سفارش سنسور دما

پی نوشت:

ترموکوبل از نظر علمی صحیح نمی باشد. همچنین سنسور مقاومتی PT100 صحیح می باشد.

2 دیدگاه دربارهٔ «تولید ترموکوپل صنعتی و معرفی شرکت های سازنده»

دیدگاه خود را بنویسید

×

سلام!
ارتباط از طریق ایمیل:
sales@arvansanat.com

×