حذف نویز ترموکوپل

امتیاز دهید

نویز ترموکوپل یکی از مسائل بسیار و تأثیرگذار است که بایستی به آن توجه جدی شود. وقتی صحبت از اندازه گیری دما می شود، مسئله دقت اندازه گیری بسیار بسیار حائز اهمیت است و نویز الکتریکی می تواند بر اندازه گیری دما تأثیر زیادی بگذارد و کشلات گوناگونی ایجاد نماید. به طوری که تفسیر و خواندن دما از طریق ترموکوپل بسیار مشکل ساز می شود. در این مقاله قصد داریم درباره روش های کاهش و حذف نویز سنسور ترموکوپل (Thermocouple) با شما عزیزان صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید:

در ادامه قصد داریم به بررسی چهار نوع نویز مرسوم که می تواند مشکلاتی را در زمینه اندازه گیری دما ایجاد کند، به همراه نکاتی در مورد نحوه کاهش و حذف آن ها خدمت شما عزیزان خواهیم گفت:

بررسی نویزهای استاتیکی (STATIC ISSUES)

اگر یک منبع ولتاژ به صورت خازنی در مدار coupled شود، ممکن است مشکلات نویز Static ای برای شما به وجود آید. شما می توانید با قرار دادن مدار توسط روکش محافظ کامل، این مورد را برطرف نمایید. این کار باعث می شود که سیم را از اثرات خارجی که ممکن است بر روی سنسور تأثیر بگذارد جدا کرده و محافظ grounded هرگونه نویز استاتیک (Static Noise) را قطع می کند.

بررسی نویزهای مغناطیسی (MAGNETIC NOISE)

هنگامی که جریان از تجهیزات رد می شوند و میدان های مغناطیسی در اطراف هادی تابش می کنند، متأسفانه، این نیروی مغناطیسی می تواند از بین هادی ها عبور و در نتیجه جریانی ایجاد گردد که با میدان مغناطیسی در تضاد باشد و نویز را برروی سیگنال قرار دهد. برای جلوگیری از این مشکل، سیم های مدار را بپیچانید. این کار باعث حذف نویز ترموکوپل می شود و مشکل تان به راحتی حل می شود.

بررسی نویزهای CROSS TALK

این گونه نویزها همانطور که از اسم آن ها مشخص است به تداخل سیگنال های داخل مدار گفته می شود. تشعشعات و سیگنال ها در مسیر مدار در جایی به یکدیگر برخورد کنند و مشکلات جدی ای را در خوانش دما ایجاد نمایند. کابل‌هایی که دارای پوشش های جفت و جدا شده با محافظ هستند، می‌توانند نویز جفت‌های مجاور را مسدود و دقیق دما را بخوانند.

بررسی نویزهای معمولی

نویز می تواند به ضورت معمولی باشد و ناشی از چندین پایه در مدار ابزار باشد که باعث می شود جریانی بین این دو مورد ایجاد گردد. همچنین می‌تواند در مدارهای کابل افزایشی ترموکوپل اتفاق بیفتد، جایی که به صورت الکتریکی و فیزیکی به آن متصل اند. مدارهای زمین تنها در ترموکوپل می توانند به حذف نویز کمک کنند، در حالی که گیرنده هایی با نسبت رد حالت معمول بالا می توانند به کنترل تداخل کمک کنند.

دمای دقیق را با استفاده از ترموکوپل آروان صنعت هیراد بخوانید

نویز ترموکوپل می تواند یک مشکل اصلی باشد و سنسورهایی که از کیفیت لازم برای خوانش دما برخوردار نباشند، مشکل ساز می شوند. آروان صنعت هیراد به عنوان یک تولید کننده حرفه ای انواع سنسور دما به خصوص ترموکوپل، بهترین و دقیق ترین سنسورها را برای شما عزیزان تولید می کند. ما حتی برای اطمینان خاطر شما عزیزان و به درخواست شما عزیزان، آن ها در آزمایشگاه کالیبراسیون مورد تست و آزمایش قرار می دهیم.

1 دیدگاه دربارهٔ «حذف نویز ترموکوپل»

  1. سلام
    مهندس تعدادی دستگاه تزریق است که با نصب اینورتر روی دستگاه نویزی بر روی دما المنت بوجود امده بویژه بر دما روغن که یک باره پرش به سمت بالا میشود وباعث خاموشی دستگاه میشود اگر مداری برای کاهش نویز دارین راهنمایی کنید ممنون میشم

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

×

سلام!
ارتباط از طریق ایمیل:
sales@arvansanat.com

×